Motylki dbają o Ziemię

IMG Copy

Dzieci z grupy Motylki dbają o Ziemię nie tylko z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Oszczędzamy wodę podczas mycia rąk oraz poprzez używania kubeczków w trakcie mycia zębów. W kąciku przyrody uprawiamy pomidory, paprykę, szczypiorek oraz zioła: oregano i bazylię. Wyhodowaliśmy z żołędzia sadzonkę dębu. Zrobiliśmy naturalny nawóz ze skórek od bananów, którym podlewamy sadzonki. Wiemy, gdzie wyrzucić baterie i że warto zbierać plastikowe nakrętki dla chorych dzieci. Systematycznie segregujemy śmieci, takie jak papier i plastik. Potrafimy odpadom nadać drugie „życie”. Interesujemy się roślinami i życiem zwierząt nie tylko poprzez literaturę, plansze edukacyjne, filmy oraz naturalne środowisko. Prowadzimy obserwacje i doświadczenia przyrodnicze. Realizujemy program „Skąd się biorą produkty ekologiczne” i zdobywamy wiedzę,  jak hodować zwierzęta i uprawiać rośliny, aby żywność była zdrowa oraz jak oznaczone są te produkty w sklepie. Bierzemy udział w konkursach i akcjach ekologicznych. Brawo Motylki !

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas” – Florian Plit

IMG Copy

Dwie dziewczynki i trzej chłopcy prezentują wyhodowane rośliny i naturalny nawóz do podlewania.

IMG Copy

Dziewczynka i trzej chłopcy trzymają śmieci, które wrzucą do właściwych pojemników.

 

IMG Copy

Dwaj chłopcy trzymają planszę z propozycjami wykonania zabawek z odpadów, Dwie dziewczynki siedzą przy stoliku, na którym leżą rurki po ręcznikach papierowych wykorzystywanych do prac plastyczno- technicznych.

IMG Copy

Dziewczynka i trzej chłopcy prezentują książki do realizacji programu “Skąd się biorą produkty ekologiczne”.

 

IMG Copy

Dziewczynka i chłopiec wrzucają baterie do pudełka – zużyte baterie. Dwaj chłopcy prezentują zebrane plastikowe nakrętki.

 

IMG Copy

Czterej chłopcy prezentują oszczędzanie wody podczas mycia zębów używając kubeczków do wody.

IMG Copy

Trzy dziewczynki oglądają stokrotki w trawie za pomocą lupy.

Przejdź do treści