“Mój wymarzony zawód” – Słoniki

W tym tygodniu w grupie Słoniki realizowaliśmy tematykę związaną z pracą ludzi w różnych zawodach. Poszerzyliśmy i usystematyzowaliśmy wiedzę o pracy ludzi oraz jej znaczenie dla szerszej społeczności. Wypowiadaliśmy się o pracy wykonywanej przez rodziców, o swoim wymarzonym zawodzie z uzasadnieniem takiego wyboru. Dzieci wymieniały takie zawody: nauczyciel, strażak, policjant, sprzedawca, baletnica, piosenkarka, youtuberka i  rolnik. Obejrzeliśmy krótkie filmiki o  dawnych i zanikających zajęciach –  kowal, garncarz, prządka, tkaczka oraz jak dawniej pracowano w polu. Z okazji “Międzynarodowego Dnia Puzzli” układaliśmy ulubione puzzle dostępne w naszej sali. Dzięki nim ćwiczyliśmy spostrzegawczość, analizę i syntezę wzrokową, koncentrację ,  a przede wszystkim  radość z osiągnięcia celu.

 

Przejdź do treści