“Mały Reporter”

Przedszkole Miejskie w Lubawie

„Mały Reporter”

Zadaniem placówek oświatowych dla najmłodszych jest prowadzenie zajęć uświadamiających dzieciom ich miejsce w najbliższym środowisku, jakim jest rodzina czy przedszkole. Poprzez różnorodne formy działania, dzieci poznają środowisko w szerszej skali. Aby zaspokoić dziecięcą naturę, jaką jest ciekawość świata, powstał w naszym przedszkolu cykliczny program „Mały Reporter”, w którym przedszkolacy przeprowadzają wywiady z przedstawicielami różnych instytucji czy zakładów pracy. Wywiady te, są nagrywane przez pana Marcina Sarnowskiego, następnie emitowane w TV „Eltronik”.

Realizację programu zaczęliśmy od wizyty w Urzędzie Miasta w Lubawie. Dzieci z grupy „Papużki” – Dorotka, Kornelia, Artur i Miłosz, z wychowawcą panią Elżbietą, przeprowadziły rozmowę z Zastępcą Burmistrza, panem Stanisławem Kieruzel. Chcąc bliżej poznać pracę pana Burmistrza, młodzi reporterzy zadali kilka pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Siedziby Urzędu Miasta.

Spotkanie przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze. Dzieciom gratulujemy odwagi i ciekawych pytań, a zainteresowanych przebiegiem spotkania zapraszamy do emisji  w Telewizji kablowej „Eltronik”.

Dziękujemy przedstawicielom Urzędu Miasta za poświęcony czas i przekazanie wiadomości związanych z funkcjonowaniem tej ważnej dla wszystkich mieszkańców instytucji publicznej, jaką jest Urząd Miasta w Lubawie.