“Lwiątka” – “English corner” – wrzesień 2019r.

Podczas zajęć języka angielskiego we wrześniu „Lwiątka” poznały bohaterów książki „I love Boo”. Dzieci brały udział w zabawach integracyjnych. Podczas zabaw  ruchowych obrazowały wprowadzane słownictwo i zwroty ruchem, gestem i mimiką, np. w piosenkach „Hello”, „ Bye-bye”, „Chugga, Chugga!”, podczas słuchania historyjki „Story 1”. Nasi najmłodsi przedszkolacy uczyli się języka obcego poprzez zabawy manipulacyjne, własne doświadczenia, posługując się elementami wyprawki i innymi rekwizytami. Wskazywały na obrazkach 4 kolory: niebieski, zielony, czerwony i żółty. Nazywały kolory klocków, samochodów, liści na „jesiennym dywanie” oraz grzybów. Klasyfikowały przedmioty według podanych kryteriów, tworzyły także rytmiczne szeregi. Podejmowały zabawy konstrukcyjne, np. budowały domek Boo. Dzieci powtarzały rytuały związane z tokiem zajęć oraz starały się przestrzegać ustalonych reguł obowiązujących w czasie zajęć.

„Lwiątka” życzę Wam powodzenia i miłej zabawy na kolejnych zajęciach!!!

Zapraszam do galerii Ewa Raszkowska

 

Przejdź do treści