KUP PAN SZCZOTKĘ – akcja zakończona! – szczoteczki wysłane

Dnia 10.11.2016r. zakończyliśmy akcję „KUP PAN SZCZOTKĘ”, której inicjatorem jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Red

mptoris Missio.

Od połowy października dzieci z naszego przedszkola brały aktywny udział w zbiórce past i szczoteczek dla dzieci z Kamerunu. Dla nas dbanie o zęby jest normą, niestety w Afryce nie jest częstą czynnością. Kameruńczycy  nie wiedzą  do czego służą szczoteczki. Nowych nawyków najłatwiej nauczyć dzieci, jeśli przeniosą ten zwyczaj do domu, może i ich rodzice przekonają się do mycia zębów.

udało się uzbierać kilkadziesiąt  szczoteczek i past, które trafią do Fundacji w Poznaniu, a następnie bezpośrednio do Kamerunu. Mamy nadzieję, że ta mała pomoc cokolwiek zmieni.

Akcję zorganizowała Ornowska Patrycja, która serdecznie DZIĘKUJE za zaangażowanie dzieci i rodziców.

wp_20161110_12_04_53_prowp_20161109_10_16_37_prowp_20161109_10_16_09_pro