“Krokodylki” uczą się pomagać ludziom

W poniedziałek, 06 marca dzieci z grupy “Krokodylki” odwiedziły Szkołę Podstawową w Lubawie. Uczestniczyły w warsztatach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadząca zajęcia – pani Agnieszka Kaczyńska udzieliła im  porad oraz wskazała przykłady właściwego postępowania w przypadkach ratowania ludzkiego życia. Nasi przedszkolacy podjęli też próby przeprowadzania sztucznego oddychania. Otrzymali  dokładne wskazówki dotyczące wezwania pomocy i prowadzenia rozmowy telefonicznej z dyspozytorką pogotowia ratunkowego. Być może właściwe postępowanie oraz spokój i rozwaga w sytuacji zagrożenia przyczynią się w przyszłości do ocalenia człowieka. Dziękujemy pani Agnieszce za doskonałą lekcję udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej!