“Krokodylki” – Kubusiowi Przyjaciele Natury

W minionym tygodniu, w ramach edycji programu “Kubusiowi Przyjaciele Natury” dzieci z grupy “Krokodylki” uczestniczyły w zajęciach poświęconych zdrowej żywności. Celem programu jest popularyzacja ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli. Wzrost świadomości wśród dzieci odnośnie ochrony natury. Dzięki aktywnym zajęciom najmłodsi uczą się kreatywnego myślenia, samodzielności i podejmowania inicjatyw. Tym razem upłynęły one pod hasłem “Dnia marchewki”. Przedszkolacy dowiedzieli się, że marchew jest zdrowa i lubiana. Dzieci kształciły sprawność manualną i spostrzegawczość, rozpoznawały różne owoce i warzywa, rozwijały umiejętność pracy w grupie, formułowania pytań i odpowiadania na nie. Na zakończenie przyszedł czas na degustację marchewek. Pyszne i zdrowe warzywa trafiły do żołądków Naszych milusińskich.

 

Przejdź do treści