“Krokodylki” – English corner” – kwiecień.

W kwietniu „Krokodylki” poznały tematykę związaną z tematem „Food”. Dzieci rozpoznawały, wskazywały i nazywały wybrane owoce: apple, lemon, watermelon, orange, blueberry oraz inne nazwy produktów żywnościowych: tomato, carrot, potato, cucumber, egg. Dzieci bawiły się „owocowymi talerzykami”. Poznały rymowanki: „I like apples”, „Tomato, tomato” i piosenkę pt. „Bread, ham, tomato and cheese” ilustrując ich treść serią obrazków. Wykonały kanapki, „mini-książeczki” pt. „I like”, kolorowały wybrane plasterki owoców i warzyw, brały udział w zabawach ruchowych typu: “Do you  like…?”, „Sałatka owocowa”.  Rozgrywały gry pamięciowe typu: „Memory ”, „What’s missing?”. Klasyfikowały obrazki według podanych kryteriów, np. warzywa według rodzaju, owoce według haseł: „I like…”, „I don’t like”, produkty żywnościowe z podziałem na „healthy food” i „unhealthy food”. Układały puzzle, uczyły się czytać, dobierały obrazki do napisów.  Wysłuchały bajkę pt. “The very hungry Caterpillar”, oglądały film o żarłocznej gąsienicy. Bawiły się w zabawę  teatralną „I’m a hungry caterpillar. I like…”.

 

 

Przejdź do treści