“Kosmos w przedszkolu”💫

08 stycznia do przedszkola przyjechało Mobilne Planetarium „Igloo”. Seans multimedialny realizowany był przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu projekcyjnego (rzutnik przestrzenny, rzutnik z lustrem,  rzutnik multimedialny). Wszystko odbyło się w specjalnej półsferycznej, przenośnej kopule, zapewniającej niezbędne tło dla obrazów. Zastosowanie takiej techniki dało efekt prawdziwego planetarium. Dzieci z bohaterami „Ulicy Sezamkowej” Elmo i Żółtodziobem oraz gościem specjalnym z Chin-Hu Hu Zhu odbyły podróż przez Układ Słoneczny. Przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu, podziwiały pierścienie Saturna, szukały Gwiazdy Polarnej i liczyły gwiazdy tworzące Wielkie Wóz. Pokaz dostarczył wszystkim dzieciom i paniom wielu kosmicznych wrażeń.