“Kosmos w przedszkolu”­čĺź

08 stycznia do przedszkola przyjecha┼éo Mobilne Planetarium ÔÇ×IglooÔÇŁ. Seans multimedialny realizowany by┼é przy u┼╝yciu najnowocze┼Ťniejszego sprz─Ötu projekcyjnego (rzutnik przestrzenny, rzutnik z lustrem,  rzutnik multimedialny). Wszystko odby┼éo si─Ö w specjalnej p├│┼ésferycznej, przeno┼Ťnej kopule, zapewniaj─ůcej niezb─Ödne t┼éo dla obraz├│w. Zastosowanie takiej techniki da┼éo efekt prawdziwego planetarium. Dzieci z bohaterami ÔÇ×Ulicy SezamkowejÔÇŁ Elmo i ┼╗├│┼étodziobem oraz go┼Ťciem specjalnym z Chin-Hu Hu Zhu odby┼éy podr├│┼╝ przez Uk┼éad S┼éoneczny. Przechadza┼éy si─Ö po Marsie, l─ůdowa┼éy na Ksi─Ö┼╝ycu, podziwia┼éy pier┼Ťcienie Saturna, szuka┼éy Gwiazdy Polarnej i liczy┼éy gwiazdy tworz─ůce Wielkie W├│z. Pokaz dostarczy┼é wszystkim dzieciom i paniom wielu kosmicznych wra┼╝e┼ä.