Kosmiczny temat w Panterkach

Dzieci prezentują wspólnie wykonaną pracę plastyczną z kartonu "Układ słoneczny".

W ostatnich dniach przedszkolaki z grupy Panterki realizowały tematy o kosmosie. Dzieci utrwalały znajomość nazw planet, budowy układu słonecznego, kolejności planet, układały gwiazdki w kolejności od największej i najmniejszej i odwrotnie. Ponadto wykonywały rakiety – kolorowankę wodną oraz pracę plastyczną “Ziemia wśród gwiazd”. Jako ufoludki bawiły się w barwienie wody i mieszanie kolorów oraz rozmawiały o emocjach i mimiką twarzy pokazywały: radość, strach, smutek, itp. Ponadto dzieci improwizowały start rakiety ubrani w kaski astronauty oraz wspólnie wykonały “Układ słoneczny” wykorzystując do tego karton i farby.

Dzieci prezentują wspólnie wykonaną pracę plastyczną z kartonu "Układ słoneczny".

Dzieci prezentują wspólnie wykonaną pracę plastyczną z kartonu “Układ słoneczny”.

Chłopiec prezentuje "magiczny" obrazek - podświetlone lampą z tyłu widać na ilustracji planetę mars.

Chłopiec prezentuje “magiczny” obrazek – podświetlone lampą z tyłu widać na ilustracji planetę mars.

Dzieci siedzą przy stoliku i wykonują pracę plastyczną "Ziemia wśród gwiazd" naklejając gwiazdki z papieru wokół planety.

Dzieci siedzą przy stoliku i wykonują pracę plastyczną “Ziemia wśród gwiazd” naklejając gwiazdki z papieru wokół planety.

Przejdź do treści