DZIEŃ DINOZAURA w grupie “Reniferki”

img
26 lutego przypada nietypowe święto Dzień Dinozaura. Rozpoczęliśmy w przedszkolu niezwykłą wędrówkę poznając prehistoryczne zwierzęta. Tego dnia oglądaliśmy figurki dinozaurów, albumy, plakaty itp. Przedszkolaki odgadywały zagadki, brały udział w zabawach matematycznych oraz ruchowo-naśladowczych. “Reniferki” zbudowały konstrukcję szkieletu dinozaura z rolek po papierze toaletowym, samodzielnie stworzyły skamieliny z masy solnej oraz szukały dino-skamielin, za pomocą pędzli. Dzieci doskonaliły również motorykę małą i percepcję wzrokową podczas wycinania i układania puzzli. Starszaki obejrzały film edukacyjny, w którym dowiedziały się jak żyją dinozaury oraz kim jest paleontolog. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy i tajemniczy świat.
img

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci biorących udział w zabawie ruchowej

img

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stoliku i wycinające puzzle z sylwetami dinozaurów.

img

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na dywanie oglądające albumy i figurki dinozaurów.

Przejdź do treści