KONKURS „ZABAWY I ĆWICZENIA SŁUCHOWE”

DSCN9977

Dnia 10.03.16r. dzieci z Przedszkola Miejskiego  w Lubawie wzięły udział w międzygrupowym konkursie pt. „Zabawy i ćwiczenia słuchowe”. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów  Europejskiego Dnia Logopedy, który  przypada 6 marca. Dzieci z grup  5 letnich zaprezentowały swoje umiejętności w zakresie  analizy i syntezy słuchowej wyrazów. Konkurs miał na celu uświadamianie jak ważna jest percepcja słuchowa dziecka, którą rozwija się właśnie dzięki zabawom słuchowym. Tego typu zabawy  wzbogacają wrażliwość dziecka  na mowę, a tym samym wpływają na jej poprawność nie tylko w aspekcie fonetycznym, ale także gramatycznym i leksykalnym. Pomagają również dziecku prawidłowo akcentować, mówić w różnym tempie i  bardziej ekspresyjnie.

Konkurs zorganizowała: Ornowska Patrycja

Przejdź do treści