Konkurs wiedzy ekologicznej

Dziś  w naszym przedszkolu odbył się konkurs wiedzy ekologicznej dla dzieci 5 i 6-letnich. Dzieci dostrzegają zagrożenia dla przyrody wynikające z rozwoju cywilizacji oraz codziennej działalności człowieka. Utrwaliły sposoby niwelowania niekorzystnych zmian oraz wpływów na przyrodę przez działania proekologiczne, np.: praktyczny trening w zakresie segregowania odpadów. Znają właściwe zachowania wobec przyrody i sposoby spędzania wolnego czasu na łonie przyrody. Nagrodą były gry planszowe, które  jak widać na zdjęciach okazały się strzałem w dziesiątkę.

Przedszkolacy wraz z organizatorami składają serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta Lubawa Panu Maciejowi Radtke za finansowe wsparcie konkursu ekologicznego.