Kickboxing

07.11.2018r. w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze zajęcia z kickboxingu prowadzone przez instruktorkę sportu Natalię Boczek-Wojtowicz wielokrotną medalistkę kickboxingu na terenie kraju i za granicą z CSW Champion Lubawa. Podczas zajęć dzieci były zaangażowane i skupione na swoich zadaniach. Dlaczego Kickboxing już w przedszkolu? Poprzez zabawy z elementami kickboxingu i rywalizacji sportowej, dzieci w wieku przedszkolnym rozwijają w sobie wiele cech nie tylko fizycznych, motorycznych, ale także społecznych. Treningi sztuk i sportów walki takich jak kickboxing, w znakomity sposób wyrabiają w dzieciach poczucie samodyscypliny oraz pracy w grupie. Jest to sport indywidualny co prawda, jednak z dziećmi pracuje się w całym zespole, kładąc jednocześnie duży nacisk na nauczanie zasad fair play.