Jesienne zabawy Słowików

IMG

Jesień nie musi być nudna. “Słowiki” miały okazję do sprawdzenia swojej spostrzegawczości podczas zabawy w segregacje darów jesieni. Układały wylosowane przez siebie sylwety we właściwym miejscu, opisywały kształt, kolor oraz nazwę. Wspólnie z nauczycielem określały zbiory elementów stosując określenia: więcej, mniej, po równo, przeliczały. Bawiły się także w układanie liści odpowiednio według poleceń nauczyciela, ćwiczyły zdmuchiwanie liści z dłoni.

IMG

Na zdjęciu grupa dzieci z liśćmi na głowie.

IMG

Na zdjęciu grupa dzieci – zdmuchują kolorowe liście z dłoni.

IMG

Na zdjęciu grupa dzieci siedzących w kole, na dywanie sylwety darów jesieni: różnego rodzaju liście, kasztany ułożone według rodzaju. W środku koła stoi dziewczynka trzymająca w ręku listek.

IMG

Na zdjęciu grupa dzieci siedzących w kole wokół posegregowanych sylwet darów jesieni.

Przejdź do treści