HISTORIA PRZEDSZKOLA

W piątek 22 kwietnia w Przedszkolu Miejskim w Lubawie odbyło się spotkanie poświęcone historii naszej placówki oraz początków zinstytucjonalizowanych form opieki nad małymi dziećmi w naszym mieście, kiedy istniały jeszcze ochronki. W spotkaniu uczestniczyli: prof. Roman Jurkowski z UWM w Olsztynie, mgr Edmund Standara były Burmistrz Lubawy oraz mgr Krzysztof Wiecierzycki- nauczyciel historii z Gimnazjum w Lubawie.

Placówkę reprezentowali: dyrektor przedszkola Magdalena Pankowska, wicedyrektor mgr Lucyna Janus, oraz

nauczycieli – autorki “Kalendarium opieki nad małymi dziećmi w mieście Lubawa “- mgr Grażyna Boczek i mgr Dorota Żmudzińska. Dyskusjom przysłuchiwała się pani Katarzyna Michalska – dziennikarka “Głosu Lubawskiego”.

W podsumowaniu spotkania uczestnicy jednogłośnie oceniając fakty historyczne zdecydowali, iż istnienie przedszkola można datować na rok 1965. Z data tą wiąże się powstanie placówki przedszkolnej przy ulicy Kupnera  dawnej 22-go lipca. Analizując fakty historyczne przypominamy , że Przedszkole Miejskie powstało z połączenia placówek Państwowego Przedszkola nr 1 oraz Państwowego Przedszkola nr 2 pod nazwą Przedszkole Miejskie w Lubawie. Kadra pedagogiczna i niepedagogiczna została przeniesiona do obecnej placówki gdzie po dzisiejszy dzień

realizują swoje zawodowe plany i wychowują nowe pokolenia przedszkolaków.

W czasie spotkania ustalono dalsze kierunki pracy nad rozszerzeniem wcześniejszego opracowania “Kalendarium…”

Dziękujemy gościom za udział w spotkaniu i zaangażowanie w naszą placówkę.

 

Przejdź do treści