Grupa’Delfinki’🐬 na zajęciach języka angielskiego

IMG

Dzieci z grupy ‘Delfinki’🐬🐬na zajęciach języka angielskiego🇬🇧🇬🇧 poznały słownictwo dotyczące pomieszczeń w domu oraz czynności wykonywane w tych pomieszczeniach. Są to następujące słowa: strych – ‘attic’, łazienka – ‘bathroom’, kuchnia – ‘kitchen’, jadalnia – ‘dining room’, sypialnia – ‘ bedroom’, dom – ‘house’, myć zęby – ‘brush my teeth’, bawić się w chowanego – ‘play hide and seek’, gotować – ‘cook’, jeść – ‘eat’, spać – ‘sleep’. Utrwalamy i poszerzamy zaob leksykalny w zabawach muzycznych🎵 i ruchowych🤸‍♀️🤸. Zajęcia uatrakcyjniają Nam piosenki🎶 pt.: ‘The house flash’, ‘Every day’ z wyżej wspomnianym słownictwem.

IMG

Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców w pozycji stojącej w sali przedszkolnej. Na dywanie leży 6 kart obrazkowych, przy których stoją wyżej wspomniana dwójka dzieci. Na kartach są narysowane: dom – ‘a house’, strych -‘an attic’, łazienka- ‘ a bathroom’, sypialnia – ‘a bedroom’, kuchnia – ‘a kitchen’, jadalnia – ‘a ding room’. Zadaniem chłopców jest przechodzenie z karty na kartę zgodnie z piosenką słyszaną w tle. W ten sposób dzieci ćwiczą rozumienie tekstu słyszanego w języku angielskim.

Na zdjęciu widzimy dzieci siedzące na zajęciach języka angielskiego. Na pierwszym planie znajduje się siedząca dziewczynka, która trzyma kartkę obrazkowa przedstawiająca łazienkę- 'a bathroom'.

Na zdjęciu widzimy dzieci siedzące na zajęciach języka angielskiego. Na pierwszym planie znajduje się siedząca dziewczynka, która trzyma kartkę obrazkowa przedstawiająca łazienkę- ‘a bathroom’.

Przejdź do treści