Grupa ‘Panterki’ 🐆🐆na zajęciach języka angielskiego

IMG

Dzieci z grupy ‘Panterki’ 🐆🐆🐆na zajęciach języka angielskiego🇬🇧🇬🇧 zapoznały się z następującym słownictwem: plecak🎒 – ‘a backpack’, książka 📖 – ‘a book’, naklejki – ‘stickers’, kredki 🖍️🖍️🖍️ – ‘crayons’, 🌈 – ‘a rainbow’. Wprowadzone słownictwo obrazujemy ruchem, gestem i mimiką w zabawach, piosenkach, wierszykach, historyjkach oraz podczas realizowania zadań na kartach pracy. Śpiewamy piosenki pt.: ‘The backpack’ flash’, ‘What’s in the backpack’, ‘Rainbow Song’.

IMG

Na zdjęciu widzimy dwóch chłopców w sali przedszkolnej. Dzieci są na zajęciach języka angielskiego, siedzą na dywanie. Przed nimi jest karta obrazkowa z kolorowymi kredkami. Zadaniem jednego z chłopców było dopasowanie kolorystycznie tradycyjnych kredek z kredkami widocznymi na zdjęciu.

IMG

Zdjęcie przedstawia chłopca i dziewczynkę w pozycji stojącej w sali przedszkolnej. Dzieci trzymają się za ręce. Na dywanie leżą 4 karty obrazkowe, przy których stoją wyżej wspomniana dwójka dzieci. Na kartach są narysowane: plecak – a backpack, książka – a book naklejki – stickers i kredki -crayons. Zadaniem chłopca i dziewczynki jest przechodzenie z karty na kartę zgodnie z piosenką. W ten sposób dzieci ćwiczą rozumienie tekstu słyszanego.

 

Przejdź do treści