“English corner” – “Papużki” – wrzesień 2018r.

„Papużki” na zajęciach języka angielskiego podejmowały aktywności angażujące całe zespoły. Praca grupowa dotyczyła głównie tematyki – „Mój dom”, „Pomieszczenia w domu”, „Codzienne czynności”. Dzieci  poznały niektóre wyrażenia związane z jesienią i zwyczaje kulturowe Wielkiej Brytanii.

„Papużki” poznały bohaterów pakietu edukacyjnego „I loveBoo” macEDUKACJA podczas zajęć pt. „Welcome to Boo’s world!” – kukiełki elfów i Boo. Słuchały piosenek pt. “Hello!”, “Goodbye!”, „Every Day”.

Wykonywały rymowanki pt. „My House”, “Stepping  into English”.

Brały udział w zabawach integracyjno- ruchowo-muzycznych, np. „Action song”, „The House Flash!”, z elementami dramy, np. „Let’s play house”, grach dydaktycznych, zabawach klasyfikacyjnych.

Podczas zabaw manipulacyjnych z kostką „Roll And Throw!” i z minikartami obrazkowymi utrwalały słownictwo oraz  rozwijały pamięć i spostrzegawczość.

Podczas zajęć kulturowych oglądały zdjęcia przedstawiające niektóre zakątki Londynu, rodzinę królewską, wysłuchały melodii pozytywki z Harrego Pottera, która przyniosła Dorotka.

Grały w grę Memory przedstawiające kolory i cyfry w zakresie od 1 do 6, utrwalały nazwy wybranych kolorów podczas zabawy z serią potworków. Układały domy z kartonowych figur geometrycznych. Bawiły się kolorowymi domkami z kartoników, z których budowały kolorowe miasto. Wskazywały i nazywały pomieszczenia w domu. Układały puzzle przedstawiające domy i pomieszczenia. Dobierały do słowa, np. „kitchen” właściwą ilustrację. Rysowały i kolorowały pokoje w domu. Poznały wybrane nazwy czynności, udzielały odpowiedzi na pytania typu: „Where do you brush your teeth?  Wysłuchały opowiadania pt. „Max play Hide and Seek”, “Story 1”. Bawiły się w zabawę “Boo’s hide and seek”.

Dzieci oglądały także „Album prac plastycznych” z ubiegłego roku, który będą uzupełniały kolejnymi pracami plastycznymi.

„Papużki” znają zasady obowiązujące w grupie podczas zajęć, reagują na polecenia nauczyciela. Zgodnie współpracują z innymi dziećmi podczas zajęć i zabaw. Brawo Wy!!!

Kluczowe słownictwo to: Boo, Max, Lillly. Hello! What’s your name? My name is… How old are you? I’m six. One, two, three, four, five, six, house, kitchen, bedroom, attic, dining room, sleep, cook, brush my teeth, play hide and seek, big, small, windows, door, roof, chimney.

Zapraszam do galerii Ewa Raszkowska