„Dzień Ziemi” – Niedźwiadki

Grupa Niedźwiadki dzisiejszego dnia obchodziła „Dzień Ziemi”. W tym dniu towarzyszyły nam kolory: zielony i niebieski. Celem zajęć było pogłębianie świadomości ekologicznej, jak również kreowanie odpowiednich postaw dotyczących ochrony środowiska. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o tematyce ekologicznej, dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa grożą naszej planecie ze strony człowieka i jak należy dbać o nasz wspólny dom. Każdy Niedźwiadek złożył własnoręczny podpis jako symbol „Obrońców Przyrody”. Dzieci doskonale poradziły sobie również z segregacją śmieci. Rozwiązały quiz ekologiczno-przyrodniczy – okazało się, że świetnie znają problematykę ekologiczną, dlatego wszyscy otrzymali okolicznościowe medale.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci trzymających w ręku pracę plastyczną dotyczącą segregowania śmieci.

 Zdjęcie przedstawia grupę dzieci z opaskami na głowach symbolizującymi Dzień Ziemi. Dzieci prezentują w ręku medale, które otrzymały za wiedzę ekologiczną.

Przejdź do treści