“Dbamy o zdrowie” – Słoniki

W grupie Słoniki realizowaliśmy  tematykę zdrowotną – “Dbamy o zdrowie”. Obejrzeliśmy film “Wizyta u dentysty” poznając gabinet i pracę  stomatologa. Dzieci wiedzą, że udajemy się do stomatologa profilaktycznie i w przypadku bólu zęba. Utrwaliliśmy zasady dbania o higienę jamy ustnej w oparciu o własne doświadczenia i bohaterów – Pastusiów z “Akademii Aquafresh”. Doskonaliliśmy sprawność manualną i koordynację wzrokowo- ruchową rysując po śladach przyborów do mycia zębów. Wykonaliśmy pracę plastyczną “Zdrowy ząb” wybierając i naklejając produkty służące zdrowiu zębów. Tworzyliśmy zbiory przyborów pomagających dbać o higienę ciała i jamy ustnej oraz porównywaliśmy ich liczebność. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt. “Zdrowy styl życia” przedstawiającą co należy robić i jeść, aby dbać o zdrowie. Ułożyliśmy własną obrazkową piramidę zdrowia. Dziękujemy rodzicom za przygotowywanie do przedszkola urozmaiconych i zdrowych kanapek oraz owocowych przekąsek.

Przejdź do treści