„Dary jesieni” – Niedźwiadki

Jesień to bogactwo najcenniejszych darów: warzyw i owoców. Dzieci z grupy Niedźwiadki wiedzą, że są one niezbędne dla zdrowia, jako źródło cennych witamin i należy je często spożywać. Swoją wiedzę wykorzystują oczywiście w praktyce, dlatego codziennie degustują owoce i warzywa na surowo. Oprócz degustacji Niedźwiadki wykorzystały owoce i warzywa do zabaw i zajęć dydaktycznych. Przedszkolaki rozwijały kompetencje matematyczne przy użyciu stworzonych przez siebie liczmanów z sylwet warzyw i owoców. Dzieci pokolorowały szablony, wycięły je, a następnie dokonały klasyfikacji wg podanych cech. Utrwalały umiejętność dodawania i odejmowania oraz orientację przestrzenną. Odczytały globalnie wyraz „owoce” i „warzywa”. Wykonały prace plastyczną i utrwaliły strony prawa-lewa z użyciem papierowych sztućców.

Przejdź do treści