Czy w Afryce pada śnieg?

Dzisiaj dzieci z grupy „Motylki”, „Wiewiórki”, „Słowiki”, „Reniferki”, „Żółwiki” i „Kangurki” wyruszyły w podróż po krajach Afryki. Dowiedziały się kilku ważnych informacji o tym kontynencie, zapoznały się przede wszystkim z krajobrazem i klimatem tam występującym. Wskazały Afrykę na globusie, zapoznały się z mapą oraz nazwami niektórych krajów. Poznały nowe kultury i ludzi tam mieszkających. Dzieci obejrzały zdjęcia afrykańskiej dżungli, piramid, sawanny, pustyni. Odpowiedziały na pytanie: czy w Afryce pada śnieg? – poprzez wyszukanie odpowiednich ilustracji. Przypomniały sobie jakie zwierzęta tam zamieszkują i sami stworzyli „afrykańskie zoo”.

Grupa dzieci pozuje do zdjęcia na tle napisu „Afryka” i obrazków przedstawiających krajobraz Afryki

Grupa dzieci pozuje do zdjęcia na tle napisu „Afryka”, w ręku trzymają zwierzątka afrykańskie pokolorowane i wycięte z papieru

Dwie dziewczynki pozują do zdjęcia w maskach zwierząt afrykańskich

3 dzieci w fotobudce z obrazem zwierząt pozuje do zdjęcia

 

Na zdjęciu grupa dzieci tańczy do piosenki pt. “Podróż po Afryce”

Przejdź do treści