Biedronki – zabawy badawcze

image

Dzisiaj sprawdzaliśmy, które przedmioty utrzymują się na powierzchni wody, a które toną. Wrzucaliśmy do pojemnika z wodą różne przedmioty, obserwowaliśmy i analizowaliśmy, co się z nimi dzieje. Zauważyliśmy, że na powierzchni wody pływały: styropian, gumowa zabawka, piórko, a zatonęły: klucze, spinacz biurowy, kamień. Przeprowadzony eksperyment wzbudził w nas wiele entuzjazmu i rozbudził dociekliwość poznawczą. Już wiemy, że nie wszystkie przedmioty pływają i nie wszystkie toną . Jedne są lekkie, inne ciężkie. To, co jest lekkie – utrzymuje się na wodzie, to, co jest ciężkie – tonie. Wszystko zależy od rodzaju materiału, z jakiego wykonane są przedmioty.

image

Dzieci eksperymentują.

image

Dzieci sprawdzają co pływa, a co tonie.

image

Grupa dzieci eksperymentuje z wodą.

image

Dzieci wrzucają przedmioty do wody.

image

Grupa dzieci bada co pływa, a co tonie.

Przejdź do treści