Autumn time – angielski w “Żółwikach”

Podczas języka angielskiego towarzyszą nam bohaterowie kursu: pocieszny, puchaty stworek Boo oraz rodzeństwo elfów – Max i Lilly. Nasi towarzysze zachęcili nas do utrwalania kolorów (red-czerwony, orange-pomarańczowy, yellow-żółty, green-zielony, blue-niebieski, purple-fioletowy, pink-różowy). Zapoznaliśmy się z nazwami przedmiotów stickers- naklejki, backpack-plecak, book-książka, crayons-kredki, rainbow-tęcza.

 

Poznaliśmy słownictwo związane z jesienią oraz typową dla tej poty roku pogodą i czynnościami. Zakres leksykalny przedstawia się następująco:

it’s windy – jest wietrznie,

it’s raining – pada deszcz,

big- duży,

small-mały,

let’s pick up leaves – pozbierajmy liście,

let’s jump in the pudle – poskaczmy w kałuży,

let’s put on our wellies – załóżmy kalosze.

Przejdź do treści