ŻÓŁWIKI Z WIZYTĄ NA POCZCIE

Przedszkolacy z grupy „Żółwiki” wybrały się dzisiejszego dnia  na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Lubawie, aby przyjrzeć się mu z bliska i utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji użyteczności publicznej.

Z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, mogły zaobserwować pracę urzędnika pocztowego i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym.

Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy; wzbogaciły słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka.

Na zakończenie spotkania i w ramach podziękowania wręczyliśmy na ręce Pani Moniki  słodki upominek.

Wycieczka okazała się bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń .

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie 🙂

IMGIMGIMGIMG