„Żółwiki poznają zawód krawcowej”

IMG

W ramach tematyki tygodniowej „Poznajemy różne zawody”, „Żółwiki” miały możliwość zapoznania się z pracą krawca/krawcowej. Poznały wiele wyrazów określających akcesoria krawieckie, takie jak: naparstek, szpulka nici, miarka krawiecka, nożyce krawieckie, oglądały różne dodatki krawieckie: guziki, szpilki. Dzieci mówiły także o zasadach bezpieczeństwa, które powinny towarzyszyć krawcowej podczas pracy (ostrożność w obchodzeniu się igłą, używanie naparstka, aby zabezpieczyć palec przed ukłuciem). Dzieci stworzyły również mozaikę z materiału wyklejając maszynę do szycia.

Zapraszamy do galerii.

IMG

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy Żółwiki oglądające akcesoria krawieckie.

IMG

Zdjęcie przedstawia siedzącego chłopca przy maszynie na tle obrazka z napisem „Krawcowa”.

IMG

Zdjęcie przestawia czterech chłopców siedzących przy stoliku i wykonujących pracę plastyczną. Wyklejanie maszyny do szycia kawałkami materiału.