Zimowe zabawy badawcze w Reniferkach

img

Dzieci bardzo lubią doświadczać i eksperymentować. Zimą zabawy ze śniegiem dostarczają mnóstwo emocji. Przyniesiony śnieg, został poddany wnikliwej obserwacji przy pomocy lupy. Poznawanie jego właściwości było bardzo interesujące dla przedszkolaków, próbowały odpowiedzieć na pytanie “Jaki jest śnieg”? Dzieci obserwowały topnienie śniegu i wyciągały wnioski dlaczego tak się dzieje. Kolejny eksperyment polegał na wypełnieniu czterech pojemników śniegiem, do każdego z nich wsypano inny produkt (cukier, sól, mąkę, a do ostatniego sam śnieg). Starszaki obserwowały, w którym pojemniku śnieg najszybciej się stopi. Poprzez zabawy badawcze rozwijamy u dzieci logiczne myślenie i doskonalimy sprawność umysłową.

img

Na zdjęciu widzimy dziewczynkę, obserwującą śnieg przez lupę.

img

Na zdjęciu widzimy chłopca i dziewczynkę robiących śniegowe kule potrzebne do eksperymentu.

img

Na zdjęciu widać grupę dzieci i chłopca wkładającego śnieg do pojemników potrzebny do doświadczenia.

Przejdź do treści