ŻABKI W TEATRZE LALEK

23 października dzieci z grupy Żabki wraz z rodzicami wybrały się do Olsztyńskiego Teatru Lalek na spektakl pt. „Tymoteusz i Psiuńcio” była to wesoła opowieść o sympatycznym misiu znanym wszystkim mieszkańcom lasu – jako miś Rymcimci, który wymyśla rymowane wierszyki. Był wesołym, skorym do zabawy, ale miał mały problem – tęsknił za przyjacielem. Pewnego dnia poznał rezolutnego pieska. To spotkanie stało się początkiem wymarzonej przyjaźni Tymoteusza. Przedstawienie z wielobarwną scenografią i rytmiczną muzyką spowodowało uśmiech na twarzach „małych i dużych”. Dzieci żywo reagowały na wszelkiego rodzaju humor oraz zapytania aktorów. Przedszkolacy rozbudziły zainteresowanie kulturą – kontakt ze sztuką i dużą sceną, wyzwoliło w nich pozytywne emocje i kształtowały prawidłowe zachowania w teatrze. Po spektaklu udaliśmy się do „Figlolandii” – dużej sali zabaw, a tam na dzieci czekały kolejne atrakcje ….

Opracowała: M. Nowak

Przejdź do treści