Wyjazd “Reniferków”

Dzisiaj dzieci z grupy “Reniferki” uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym do Olsztyna. Rano odwiedziliśmy Teatr lalek aby obejrzeć spektakl “Koniec bajki”.  Do wysłuchania przeróżnych opowieści zaprosiła małych widzów Janka Opowiadanka, Pan Forte, Babcia Bajba i Baba Jaga. Dzieci i niezwykli bohaterowie bajek Bajby bardzo czekały na szczęśliwe zakończenie. Jednak w drodze wyjątku musiała ją zastąpić Baba Jaga dla której typowe, szczęśliwe zakończenia są nudne, banalne, a wręcz absolutnie nie do przyjęcia. Czy jej opowieści zyskały sympatię? Jak wyszło to nagłe zastępstwo Babci Bajby? Może inny koniec bajki przyniósł niezwykłą poradę? Czy brak „happy endu” rzeczywiście okazał się taki zły? O tym mogły przekonać się dzieci podczas niezwykłego przedstawienia. Po spotkaniu z kulturą nadszedł czas na hasanie w Warmiolandii – ścieżka dydaktyczna “Łowcy przygód” – dzieci przemierzały niezliczone labirynty, korzystały z olbrzymiej konstrukcji, trampolin, zjeżdżalni, basenów z kulkami, dmuchańców, gokartów oraz z innych atrakcji. Najważniejsze, że wróciły zadowolone, pełne wrażeń i nowych doświadczeń.