Wizyta żołnierzy w Panterkach

Dwóch żołnierzy i dwoje dzieci klęczy obok fantomu.

Dziś 21 czerwca gościliśmy w naszej grupie dwie przesympatyczne panie: starszy szeregowy specjalista Barbara Chomej i starszy szeregowy specjalista Anna Jachowska. Panie na co dzień są żołnierzami 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przeprowadziły dla przedszkolaków ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zajęciach nie było teorii, a tylko sama praktyka, co jest najefektowniejszym sposobem nauki u dzieci. Każdy przedszkolak mógł samodzielnie przeprowadzić uciskanie klatki piersiowej fantomu, ułożyć „poszkodowanego” w pozycji bezpiecznej. W scenkach dramowych dzieci utrwalały etapy postępowania podczas ratowania drugiego człowieka. Niektóre Panterki odgrywały rolę poszkodowanego, inni zaś udzielali pomocy. Dziękujemy bardzo za ciekawe spotkanie.

Dwóch żołnierzy jest obok fantomu. W tle dzieci siedzą na dywanie.

Dwóch żołnierzy jest obok fantomu. W tle dzieci siedzą na dywanie.

Dwóch żołnierzy i dwoje dzieci klęczy obok fantomu.

Dwóch żołnierzy i dwoje dzieci klęczy obok fantomu.

Dwoje dzieci układają żołnierza w pozycji bocznej bezpiecznej.  Obok klęczy drugi żołnierz.

Dwoje dzieci układają żołnierza w pozycji bocznej bezpiecznej. Obok klęczy drugi żołnierz.

Dwoje dzieci odgrywa scenkę ratowania człowieka. Klęczą obok trzeciego dziecka leżącego na podłodze.

Dwoje dzieci odgrywa scenkę ratowania człowieka. Klęczą obok trzeciego dziecka leżącego na podłodze.

Dzieci wraz z panią i żołnierzami pozują do grupowego zdjęcia.

Dzieci wraz z panią i żołnierzami pozują do grupowego zdjęcia.

Przejdź do treści