WIZYTA FUNKCJONARIUSZY POLICJI W GRUPIE ŻÓŁWIKI

 

W dniu 27 września w naszej grupie gościliśmy policjantów:  asp. Marcina Grubalskiego oraz  st. asp. Sławomira Kłosowskiego z komisariatu policji w Lubawie. Policjanci przybliżyli dzieciom swoją pracę, zasady bezpiecznego poruszania się po drodze jak również szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?…. Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z policjantami. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Duże zainteresowanie u wszystkich dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności policyjny lizak oraz mało znane wszystkim kajdanki.

Żółwiki podziękowały funkcjonariuszom policji  za spotkanie, wręczyły ordery „super policjanta”. Uzyskana wiedza na pewno naszym przedszkolakom się przyda. Bardzo naszym policjantom za wspaniałe, pouczające i pełne atrakcji spotkanie.

“Policjant”
Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.
Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.
Z daleka już widzimy, jego czapkę białą.

/Cz. Janczarski/