Wiosennie w “Niedźwiadkach”

W dniu 19 marca “Niedźwiadki” uroczyście żegnały zimę🧤.
Piatek był pełen atrakcji, ponieważ pierwszy dzień wiosny🌷 to takze dzień kolorowej skarpetki🧦, w którym solidaryzujemy się z ludźmi z zespołem Downa. Nie zabrakło pięknej marzanny, która “wędrowala” od sali do sali,aby każda grupa mogła uwiecznić spotkanie z kukiełką📸. Dzień ten obfitowal w gry i zabawy ruchowe🤸‍♂️🤸‍♀️, zajęcia plastyczne🖼, piosenki🎼, tańce💃. Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały opowiadania📚, w którym bohaterem był Mikołaj- chłopczyk z zespołem Downa. Największą atrakcją jednak była prezentacja kolorowych skarpetek:)
Dzieci siedzą w kole na podłodze i solidaryzują się z osobami chorującymi na zespół downa przesyłając symboliczne serca utwotrzone z własnych dłoni. Na każdej buzi maluje się uśmiech.
“Niedźwiadki” pozują do zdjęcia z piękną marzanną znajdującą się pośrodku grupy. Część dzieci stoi, część siedzi na krzesełku, na podłodze, a dwie dziewczynki leżą na boku. Wszyscy pięknie się uśmiechają.
Cala grupa siedzi przy złączonych stoliczkach i wykonuje prace plastyczną związaną z dniem kolorowej skarpetki. Dzieci kolorują skarpetki w dowolny sposób z zachowaniem zasady, że skarpetki muszą się od siebie różnić.
Przedszkolaki siedzą na podłodze w kole i z wyprostowanymi nogami prezentują swoje kolorowe, różniące się od siebie skarpetki.
Dwójka “Niedźwiadków” siedząc na podłodze wraz z resztą dzieci przegląda obrazki dotyczące opowiadania o chłopcu z zespołem downa.
Zdjęcie przedstawia kolorowe, papierowe skarpetki wiszące w oknie. Skarpetki wykonały dzieci podczas zajęć plastycznych.
Przejdź do treści