“Wiejska zagroda” u Żabek

DSCN0223

Żabki zajmowały się tematem: Jak odróżnić miasto od wsi, wskazując różnice na ilustracjach, utrwalały nazwę swojej miejscowości określając (np. czy Lubawa – jest dużym miastem czy miasteczkiem itp.). Następnie klasyfikowały zwierzęta żyjące na wsi od tych dzikich, egzotycznych czy zamieszkujących w lesie. Ponadto dzieci wykonały w formie plakatu tzw. „Wiejską zagrodę” – obrysowywały kontury zwierząt od szablonów, kolorowały je na rzeczywiste kolory oraz wycinały. Następnie każde zwierzątko trafiło do swojej zagrody. Na koniec przeliczały i porównywały, których zwierząt jest więcej, których mniej a, których tyle samo. Żabki cieszyły się z uzyskanego efektu końcowego – była to fajna zabawa kształcąca wiele umiejętności dzieci. Opracowała: M. Nowak

Przejdź do treści