“Walentynki Eko” – Motylki

14 lutego w naszej grupie odbyły się zabawy walentynkowe. Obejrzeliśmy film edukacyjny „Walentynki” opowiadający o historii tego święta.  Bawiliśmy się z matą do kodowania utrwalając litery, cyfry i orientację na macie. Uzyskaliśmy kontur serca i datę dzisiejszego święta. Podczas przerwy w muzyce poszukiwaliśmy połowy swojego serduszka. Wykonaliśmy plakat „ WALENTYNKI  EKO – OKAŻ MIŁOŚĆ  ZIEMI” zachęcający do zbierania plastikowych nakrętek, które później trafią do lubawskiego ślimaka.

Dla swoich bliskich stworzyliśmy walentynkowe kartki.  Nasza Haneczka z okazji dzisiejszego święta obdarowała nas lizaczkami w kształcie serduszka, a Rada Rodziców czerwonymi balonami, za które bardzo dziękujemy.

Zapraszamy wszystkie dzieci do przynoszenia plastikowych nakrętek i wrzucania do pojemnika przed przedszkolem. Przedszkolna akcja potrwa do 25 marca.

Zdjęcie przedstawia dzieci z czerwonymi balonami w kształcie serca i plakatem “WALENTYNKI EKO – OKAŻ MIŁOŚĆ ZIEMI” zapraszającym do zbierania nakrętek. 

Zdjęcie przedstawia osiem dziewczynek w czerwonych ubraniach z balonami w dłoniach. 

Zdjęcie przedstawia jedenastu chłopców trzymających czerwone balony w kształcie serca.

IMG Copy

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzących wokół maty do kodowania. Jeden chłopiec układa czerwony kwadrat na polu według zaszyfrowanej informacji. 

IMG Copy

Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców trzymających dopasowane połówki serduszek.

IMG Copy

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę i chłopca, którzy dopasowali połówki serduszek.

IMG Copy

Zdjęcie przedstawia dwie dziewczynki, które dopasowały połówki serduszek.

Przejdź do treści