TEATRZYK – UWAGA ! ZEBRA Z PASÓW ZBIEGŁA

teatrzyk

1.10.2015 r. we czwartek nasze przedszkole odwiedził teatrzyk z Krakowa z przedstawieniem pt. “Uwaga ! Zebra z pasów zbiegła.” Dzieci przywitał sygnalizator świetlny, który przeprowadził konkurs ze znajomości kolorów na jego ubranku. Dzieci poradziły sobie bez problemu, wszyscy chórem wykrzyknęli kolory: czerwony, pomarańczowy, zielony.” Ale co to za zwierzę leży na podłodze?” – krzyknął Wiktor. “To jest zebra nie widzisz!” – odpowiedziałam mu Zuzia. Zebra rozrabiała. Przechodziła przez pasy na czerwonym świetle, co przedszkolakom bardzo się nie podobało. A gdy chciała przejść przez ulicę w miejscu nie oznaczonym pasami Piotruś krzyknął: “No no”. Myszka Nornica zaprosiła panią policjant, która przypomniała dzieciom zasady przechodzenia przez jezdnię na pasach oraz poruszania się poboczem. Nagle nie wiadomo skąd pojawił się znak drogowy. Dzieciom bardzo się spodobał, ponieważ przedstawił wszystkim rodzinkę, którą były znaki zakazu, znaki informacyjne, znaki ostrzegawcze i nakazu. “A teraz sprawdzimy waszą pamięć i przeprowadzimy następujący egzamin z wiedzy o mojej rodzinie.” – oznajmił dzieciom znak drogowy. Nasze przedszkolaki spisały się wzorowo i odpowiedziały poprawnie na każde z pytań. Na koniec Zebrą, Sygnalizatorem i Myszka Nornica wykonali taniec i obiecali, że będą uważać przechodząc przez pasy i stosować się do sygnalizacji.

 

Przejdź do treści