“SZKOŁA DO HYMNU” – 11 LISTOPADA W DELFINKACH

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
Z tej okazji już dzisiaj dzieci z grupy „Delfinki” uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Upamiętniliśmy ten dzień w grupach słowem i piosenką dzieci oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Obejrzeliśmy prezentację multimedialna dotyczącej tego święta,      z której dzieci dowiedziały się o losach naszego kraju.
Również tego dnia wzięliśmy udział w kolejnej edycji akcji MEN ,,Szkoła do hymnu“. Dzieci ze wszystkich grup dokładnie o 11:11 wspólnie odśpiewały pieśń Mazurka Dąbrowskiego przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski i czcząc rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Przejdź do treści