“Symbole narodowe” – zajęcia otwarte dla rodziców w Panterkach

W poniedziałek 18 listopada w grupie Panterki odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem zajęć były symbole narodowe. Przedszkolaki śpiewały patriotyczne piosenki, odgadywały zagadki, układały wspólnie historyjkę obrazkową. Nie mogło zabraknąć również wspólnego odśpiewania hymnu. Na zakończenie dzieci wykonały z rodzicami flagi Polski. Zajęcia miały na celu kształtowanie poczucia przynależności narodowej i postawy patriotycznej oraz budzenie szacunku i przywiązania do symboli narodowych. Ponadto przedszkolaki utrwaliły podstawowe wiadomości o swojej ojczyźnie: nazwę stolicy i najdłuższej rzeki, nazwy miast i ich symbole, wygląd symboli narodowych oraz prawidłową postawę podczas świąt narodowych.