Święto Pieczonego Ziemniaka – Niedźwiadki i Żółwiki

19 października u najmłodszych przedszkolaków odbyła się nietypowa uroczystość. Mianowicie dzieci wspólnie z członkami swoich rodzin: mamą, babcią i dziadkiem bawili się z okazji „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Dla wszystkich uczestników przygotowano szereg atrakcji: gry i zabawy, konkurencje sportowe i poczęstunek, którego daniem głównym były oczywiście pieczone ziemniaki. Na początku imprezy wszyscy wysłuchali bajki o ziemniaku, jego historii i tradycji. Następnie mogli wziąć udział w licznych „ziemniaczanych konkurencjach”: obieranie ziemniaków na czas, rzut ziemniakiem do celu, skoki w workach, wyścig z ziemniakiem na łyżce czy łowienie ziemniaków. Dużo radości sprawiła wspólnie wykonana praca plastyczna pt. “Pochód wesołych ziemniaków”. Maluchy wraz ze swymi gośćmi mieli za zadanie narysować postać uśmiechniętego kartofelka. Po wspólnej zabawie na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci. Chętne przedszkolaki mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w przebraniu ziemniaka.

Przejdź do treści