Spotkanie Żabek z ratownikami

DSC 1847

Dzisiaj zaraz po śniadaniu Żabki gościły ratowników przedmedycznych z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie. Dzieci zdobyły niezbędną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Była to świetna okazja do utrwalenia numerów alarmowych służb ratowniczych. Jednym z najciekawszych dla przedszkolaków, a zarazem ważnym punktem warsztatów były praktyczne ćwiczenia na fantomie „Franku”. Zdobyta wiedza i zajęcia praktyczne sprawiły, iż dzieci poczuły się „małymi ratownikami” i z ochotą ćwiczyły udzielanie pomocy na swoich maskotkach.

Naszym Gościom Pani Dorocie Karbowskiej i Panu Szymonowi Petrykowskiemu – bardzo dziękujemy za przybycie i przeprowadzenie ciekawych zajęć. Opr. M. Nowak

Przejdź do treści