Spotkanie z kosmetyczką w grupie Żółwiki

Dzisiejszego dnia odwiedziła nas pani Anna, która pokazała naszym przedszkolakom na czym polega jej praca, która jest dla niej również pasją.Pani kosmetyczka zaprezentowała swój strój oraz kosmetyki, które używa w swojej pracy.Pani Anna opowiedziała dzieciom, że zawód kosmetyczki to nie tylko makijaż, manicure czy pedicure,ale dbanie o własna higienę to nie tylko powinność dziewczynek, ale również chłopców. Omówiła również zabiegi, które są wykonywane w salonie kosmetycznym.Ponadto przedszkolaki pod okiem kosmetyczki przygotowywały maseczki, których używa się do pielęgnacji twarzy oraz ciała. Dzieci miały możliwość powąchać jak wspaniale pachną różne kosmetyki.Najważniejszą zaś częścią spotkania, zwłaszcza dla dziewczynek, była możliwość wyboru lakieru i wykonanie manicure przez kosmetyczkę, gdzie przez chwilę dziewczynki mogły poczuć się, jak w prawdziwym gabinecie kosmetycznym.Na zakończenie była bardzo miła niespodzianka, czyli słodkie małe, „co nieco”. Dzieci były zachwycone wizytą i każda dziewczynka, che zostać w przyszłości kosmetyczką.To było wspaniałe spotkanie.

Raz jeszcze BARDZO DZIĘKUJEMY pani Aniu za poświęcony “Żółwikom” czas i przybliżenie nam zawodu kosmetyczki…