Smaczny i zdrowy koktajl mleczno – bananowy u Żabek

W ramach realizowanej tematyki: Jak dbać o zdrowie? Żabki przygotowały smaczny i zdrowy koktajl „mleczno – bananowy”. Przed przystąpieniem do pracy zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu-mikserem oraz jego działaniem. Utrwaliły także zasady bezpieczeństwa. Zanim zabraliśmy się do pracy dzieci włożyły fartuszki, dokładnie umyły ręce i banany. Gdy owoce były już pokrojone, dzieci przynosiły je do pani i przyglądały się jak mikser rozdrabnia je na jednolitą masę oraz uzupełniały mleko. Na koniec  czekała wszystkich degustacja. Dzieci dzieliły się wrażeniami smakowymi, niektóre prosiły o dokładkę. Dzieci doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się m.in. prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania owoców i warzyw. Opr. M. Nowak