“Reniferki” na lekcji w Szkole Podstawowej

W ramach przygotowywania dzieci do podjęcia nauki w szkole podstawowej, nasze przedszkolaki wybrały się na lekcję pokazową do klasy II Szkoły Podstawowej w Lubawie, której wychowawcą jest pani Beata Bartnikowska. Cała klasa z wychowawcą bardzo serdecznie nas przyjęła, starsze dzieci zaopiekowały się młodszymi kolegami z przedszkola. Zajęcia były bardzo starannie przygotowane przez Panią Beatę. Rozpoczęły się Kamishibai pt.: “Trzeba było”.  Dzieci były bardzo zainteresowane tym co się działo, brały udział w lekcji, odpowiadały na pytania, a następnie w parze ze starszym kolegą opracowały krótkie opowiadanie i ilustrację.  Przedszkolacy były zachwycone lekcją, po powrocie do przedszkola stwierdziły, ze chętnie pójdą do szkoły. W podziękowaniu za miłe przyjęcie zaprosiliśmy uczniów z wychowawcą do nas. Zaproszenie zostało przyjęte więc teraz my czekamy na gości.

Przejdź do treści