Przygotowanie do Świąt- zajęcie otwarte w Lwiątkach.

Przygotowania do świat w „Lwiątkach”.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia 17.12.2019r. w grupie „Lwiątka” odbyło się zajęcie otwarte z udziałem rodziców nt. „Zapoznanie z tradycją ozdabiania choinki”. Dzieci ubierały choinkę w sposób tradycyjny. Rozróżniały i nazywały ozdoby choinkowe, np. szyszki, plastry suszonych owoców, drewniane zabawki choinkowe i inne świecidełka. „Lwiątka” ozdabiały pierniki według własnego pomysłu i stroiły nimi, jak bombkami drzewko świerkowe. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowali także mini eko-choinki, łatwe do recyklingu i ładnie pachnące. Na zakończenie zajęć dzieci bawiły się przy ozdobionej choince, ilustrowały piosenkę „The Dancing Christmas Tree”.  Niespodzianką były płonące „zimne ognie”, które „Lwiątka” oglądały z wielkim zdziwieniem słuchając pastorałki „Pastuszak”. Bardzo serdecznie dziękujemy zaproszonym rodzicom za udział, a dzieciom jeszcze raz życzymy wymarzonych prezentów i wesołych świąt. Zajęcie zorganizowały Elżbieta Zielińska i Ewa Raszkowska