Podsumowanie programu “Czyste powietrze wokół nas” realizowanego w grupie Reniferki

Zdjęcie przedstawia grupę Reniferki w ogrodzie przedszkolnym z medalami za udział w programie "Czyste powietrze wokół nas".

Celem programu było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, przyswojenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów. Dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć dydaktycznych o tematyce antynikotynowej. Podczas wycieczki obserwowały źródła dymu, po czym wykonały tematyczne plakaty w grupach. Przedszkolaki śpiewały piosenkę o Zielonym Dinku, który nie lubi palaczy i kolorowały jego postać. Bawiły się w zabawę w kwiaty oddychające świeżym, czystym powietrzem. Ponadto chętne dzieci uczestniczyły w konkursie plastycznym z rodzicami pt. “Nie pal przy mnie, dbaj o moje zdrowie”. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale programu ” Czyste powietrze wokół nas”. Zapraszamy do galerii.

Zdjęcie przedstawia sześcioro dzieci prezentującą pracę zbiorową - różne rodzaje dymów.

Zdjęcie przedstawia sześcioro dzieci prezentującą pracę zbiorową – różne rodzaje dymów.

Zdjęcie przedstawia pięcioro dzieci prezentującą pracę zbiorową - różne rodzaje dymów.

Zdjęcie przedstawia pięcioro dzieci prezentującą pracę zbiorową – różne rodzaje dymów.

Na zdjęciu chłopiec prezentuje pracę na konkurs "Nie pal przy mnie, dbaj o moje zdrowie"

Na zdjęciu chłopiec prezentuje pracę na konkurs “Nie pal przy mnie, dbaj o moje zdrowie”

Na zdjęciu dziewczynka prezentuje pracę na konkurs "Nie pal przy mnie, dbaj o moje zdrowie"

Na zdjęciu dziewczynka prezentuje pracę na konkurs “Nie pal przy mnie, dbaj o moje zdrowie”

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci nagrodzonych dyplomem i dinozaurem - gniotkiem za udział w konkursie "Nie pal przy mnie, dbaj o moje zdrowie"

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci nagrodzonych dyplomem i dinozaurem – gniotkiem za udział w konkursie “Nie pal przy mnie, dbaj o moje zdrowie”

Zdjęcie przedstawia grupę Reniferki w ogrodzie przedszkolnym z medalami za udział w programie “Czyste powietrze wokół nas”.

Na zdjęciu dzieci tańczące z kwiatami.

Na zdjęciu dzieci siedzą w kole, trzymają swoje prace i śpiewają piosenkę o Zielonym Dinku.