Pierwszy Dzień Wiosny- Dzień Kolorowej Skarpetki – Papużki

21 marca obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny, a także Światowy Dzień Dzieci z Zespołem Downa. Dzieci w piątek 19 marca brały udział w grach i zabawach związanych z wiosną. Wspólnie podziwialiśmy “Marzannę”, a także zaprezentowaliśmy wierszyk, który wygania zimę, a wita wiosnę. Nie zabrakło także pracy plastycznej ukazującej kolorową Panią Wiosnę. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w Dniu Kolorowej Skarpetki poprzez założenie skarpetek w różnych, wesołych kolorach nie do pary. Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Dzieci z grupy Papużki wspólnie wyrecytowały wierszyk żegnając Marzanne.

Papużki świętowały także Światowy Dzień Zespołu Downa solidaryzując się przez ubiór nie do pary skarpetek.

Smutna Marzanna opuściła grupę Papużki, a dzieci świętowały nadejście wiosny

Przejdź do treści