PANTERKI W TORUNIU

04 października my, czyli “Panterki” wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia. Miasto Kopernika przywitało nas słoneczkiem ale też lekkim wiaterkiem. W teatrze obejrzeliśmy przepiękne przedstawienie pt “Blee” o motylku, który ośmielił się stwierdzić, że skoro Królowa Motyli jest zawsze “akurat nieobecna”, to zwyczajnie jej nie ma. Zostaje za to skazany na odsiadkę w nieczynnym autobusie na pętli przy ul. Kaczej. Poznaje tam innych więźniów, wyrzuconych przez coś lub kogoś, albo przybyłych i zdecydowanych na więzienie z własnej woli – przez kompleksy i poczucie, że są bezużyteczni. To: pająk bez nóg, osa bez żądła, poczwarka motyla – która wstydzi się  wyjść z kokonu, bo uważa, że jest za gruba – dwa brzydko pachnące karaluchy, oraz tajemnicza istota o dziwnym imieniu- Ble. Pomimo, iż są tam za karę, wcale nie chcą się stamtąd ruszać. Są na siebie skazani, ale nie umieją żyć razem, bo nie akceptują samych siebie. Uczy ich tego dopiero Paź Królowej. Pokazuje, że każdy z nich ma jakiś talent, że coś znaczy, że coś potrafi. Spektakl był pełen wspaniałej muzyki i pięknego śpiewu i pokazał wszystkim, że każdy z nas jest wyjątkowy i wartościowym człowiekiem.

Byliśmy również w “raju” dla dzieci, czyli w Kinder Parku, tu mogliśmy biegać, skakać, wspinać się i zjeżdżać, ile sił starczy. A jak nam już zabrakło sił to zjedliśmy małe co nieco i znowu do zabawy.

Dziękujemy za pomoc Pani Ani i Panu Łukaszowi.

Przejdź do treści