Panterki i ptaki zimą

Na zdjęciu chłopiec wskazujący sikorkę na planszy wyświetlanej na tablicy multimedialnej.

Podczas zajęć dzieci z grupy Panterki omawiały temat “Pomagamy ptakom zimą”. 🐦❄️🐦❄️🐦
Przedszkolaki utrwaliły nazwy ptaków,które na zimę zostają w Polsce lub do niej przylatują,🐦❄️🐦doskonaląc przy tym umiejętność analizy i syntezy głoskowej.🔠🔡🔠🔡
Dzieci obejrzały też film edukacyjny i rozwiązywały zagadki zgodnie z omawianym tematem.🐦❄️🐦❄️🐦
Panterki rozpoczęły też dokarmianie ptaków w okresie zimy.❄️🐦❄️🐦
Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną “Karmnik” doskonaląc przy tym sprawność manualną oraz pobudzając wyobraźnię i ekspresję twórczą.
Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na los ptaków zimujących w Polsce oraz uświadomienie, jak ważne jest ich systematyczne dokarmianie.
Brawo Panterki 🐦❄️🐦❄️

Na zdjęciu chłopiec prezentujący ilustrację z ptakiem przylatującym na zimę do Polski -gilem.

Na zdjęciu dziewczynka wstępująca kaszę do karmnika dla ptaków.

Zdjęcie przedstawia chłopca, który wykonuje pracę plastyczną "Karmnik". Chłopiec przykleja kaszę.

Zdjęcie przedstawia chłopca, który wykonuje pracę plastyczną “Karmnik”. Chłopiec przykleja kaszę.