“Owocowo” w Panterkach

Na dywanie leżą ilustracje owoców: jabłek, gruszek i śliwek. Dziewczynka dotyka palcem ilustracji, liczy je. Wokół niej siedzą pozostałe dzieci z grupy.

Wśród prac polowych jesienią owoce pełnią ważną rolę. Niektóre z nich, tak jak: jabłka, śliwki czy gruszki zbieramy właśnie jesienią. Przedszkolaki z grupy Panterki rozmawiały o owocach, opisywały ich wygląd, układały puzzle, przeliczały elementy czy bawiły się w zabawę “Co zniknęło?” usprawniając umiejętność zapamiętywania. Na zakończenie kręgu tematycznego sprawdzaliśmy jaki kolor soku wyjdzie z konkretnych owoców, m. in. pomarańczy, cytryny, kiwi. Mimo, że soki były z samych owoców, bez dodatku cukru to dzieciaki kwitowały, że są słodkie (oczywiście oprócz soku z cytryny).

Na dywanie leżą ilustracje owoców: jabłek, gruszek i śliwek. Dziewczynka dotyka palcem ilustracji, liczy je. Wokół niej siedzą pozostałe dzieci z grupy.

Na dywanie leżą ilustracje owoców: jabłek, gruszek i śliwek. Dziewczynka dotyka palcem ilustracji, liczy je. Wokół niej siedzą pozostałe dzieci z grupy.

Dwoje chłopców wrzuca owoce kiwi do sokowirówki.

Dwoje chłopców wrzuca owoce kiwi do sokowirówki.

 

Przejdź do treści